Twoja wyszukiwarka

BOGDAN MIŚ
SUPERCERBER
Wiedza i Życie nr 8/1996
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 8/1996

American Power Conversion (APC), główny światowy producent zasilaczy bezprzerwowych (tzw. UPS-ów) do komputerów i innych złożonych urządzeń elektronicznych, wymagających nieustannego i bezawaryjnego zasilania, wprowadził na rynek nowy produkt. Aparat ten, o nazwie SmartSlot Measure-UPS II, dołączony do UPS-a zapewnia zautomatyzowany stały nadzór otoczenia, dając administratorowi sieci komputerowej kompletną informację o tych warunkach zewnętrznych, które mają wpływ na jej działanie. Urządzenie alarmuje o przekroczeniu dopuszczalnych parametrów, zostawiając czas na podjęcie stosownej decyzji.

Measure-UPS II jest dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza - AP9612 T - mierzy temperaturę i bada stan zdalnych czujników, jak na przykład wyłączniki drzwiowe, detektory ruchu, wykrywacze dymu; aparat pozwala na nadzorowanie do czterech stref różnych czujników. Druga - AP9612 TH - mierzy ponadto wilgotność nadzorowanych pomieszczeń.

UPS dostosowany do współpracy z tym urządzeniem różni się zewnętrznie od tradycyjnego jedynie dodatkowym gniazdkiem podłączeniowym, w związku z czym stosowanie SmartSlot Measure-UPS II jest w praktyce banalnie proste.