Twoja wyszukiwarka

BOGDAN MIŚ
NOWY KOMPUTER IBM
Wiedza i Życie nr 9/1996
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 9/1996

Wprowadzony ostatnio na rynek komputer IBM PC 300 jest przeznaczony w zasadzie dla biznesu. Maszyna zawiera bogaty zestaw innowacyjnych narzędzi do obsługi sieci, a jej "serce" stanowi najnowszy procesor Pentium firmy Intel, taktowany niezwykłą częstotliwością 200 MHz.

Wspomniane narzędzia sieciowe noszą nazwę PC Networking Tools. Jest to kombinacja oprogramowania, sprzętu oraz usług, pomyślana tak, aby pomóc w zmniejszeniu kosztów przez łatwiejszą instalację, obsługę i utrzymanie połączonych siecią komputerów osobistych. Na przykład, funkcje NetFinity Services umożliwiają administratorom sieci zdalną kontrolę i zdalne zarządzanie poszczególnymi komputerami. Oznacza to dla nich oszczędność czasu i zmaksymalizowanie wydajności.

Entuzjastycznie przyjęta technologia Wake-On-LAN pozwala w jeszcze większym stopniu zmniejszyć koszty związane z posiadaniem komputerów dzięki ułatwieniu obsługi sieci w czasie, gdy przedsiębiorstwo nie pracuje. Innowacja ta, poprzednio dostępna tylko w potężnych maszynach IBM PC 700, umożliwia administratorom sieci uruchomienie komputerów akurat nie obsługiwanych, czy nawet chwilowo wyłączonych, z dowolnego miejsca w sieci lokalnej.

Rozbudowa o nowe napędy dyskowe, drukarki i inne urządzenia dodatkowe jest również łatwa, dzięki instalowanej w komputerach IBM PC 300 uniwersalnej magistrali szeregowej. Pozwala ona na konfigurowanie komputerów przy minimalnym wysiłku. Ponadto, model IBM PC 300 poddawany jest szeroko zakrojonym testom na zgodność z wieloma typami środowisk i systemów operacyjnych. Umożliwi to łatwą integrację - praktycznie z każdą siecią komputerową.

Wszystkie modele sprzedawane są wraz z licencją na oprogramowanie Lotus SmartSuite, silnym pakietem zawierającym arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu oraz inne programy niezbędne w codziennej pracy biurowej.

Komputer IBM PC 300 jest dostarczany również z oprogramowaniem Intel ProShare, które pozwala na wspólne korzystanie z dokumentów i programów w obrębie sieci lokalnej lub rozległej. Ułatwia to pracę zespołową i pomaga ograniczyć wydatki na podróże.

Klienci, korzystający z informacji zgromadzonych na urządzeniach nie podłączonych do sieci, docenią zestaw łączności na podczerwień stanowiący wyposażenie dodatkowe do modelu IBM PC 300. Pozwala on na komunikowanie się z innym analogicznie wyposażonymi urządzeniami biurowymi, takimi jak IBM ThinkPad lub z drukarkami mającymi łącze na podczerwień.