Twoja wyszukiwarka

ANDRZEJ GORZYM
ELEKTRONICZNY ANIOŁ STRÓŻ
Wiedza i Życie nr 6/1998
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 6/1998

Fot. Krzysztof Kaliński

Elektronicznym aniołem stróżem można nazwać zegarek Timex Data Link 150. Nowy model zapamiętuje 150 numerów telefonów i nazwisk im przypisanych, przypomni z tygodniowym wyprzedzeniem o zbliżających się imieninach teściowej i stosownym prezencie, o czekających nas spotkaniach i wielu innych zadaniach do wykonania w najbliższym czasie (np. o konieczności zarezerwowania biletu), zgromadzi ważne w czasie podróży informacje, takie jak passwordy kart do bankomatów, hasła dostępu do poczty elektronicznej itp., itd. Oczywiście, jak przystoi zegarkowi, pokazuje czas (i to w dwóch strefach), może być budzikiem i stoperem. Słowem - dba o to, byśmy mieli pod ręką, a właściwie na ręce, wszystkie niezbędne informacje i nie przegapili ważnego wydarzenia lub spotkania. Jest niezawodny zawsze i wszędzie - pod prysznicem i podczas nurkowania. W dzień i w nocy - ma bowiem podświetlany ekran INDIGLO ułatwiający odczyt sygnalizowanych informacji.

By Timex Data Link 150 wywiązywał się należycie ze swego zadania, trzeba doń uprzednio wprowadzić odpowiednie dane. Robi się to za pomocą zwykłego komputera typu PC wyposażonego w Windows (co najmniej 3.1, procesor 386) i specjalny program dołączony na dyskietce do zegarka. Jeśli na co dzień korzystamy z programów Microsoft Outlook 97 lub Schedule+, wszystkie gromadzone w komputerze informacje osobiste i potrzebne np. w czasie podróży możemy odpowiednio wyselekcjonować i jedną prostą operacją przenieść do zegarka. Transmisja danych odbywa się drogą optyczną - wprost z ekranu komputera do czujnika (fotodetektora) umieszczonego na tarczy zegarka. W tym celu nie trzeba go nawet zdejmować z przegubu ręki.

Timex Data Link 150 kosztuje około 400 zł. Obecnie jest również oferowany jako prezent przy zakupie oprogramowania Microsoft Office 97 Professional. Akcja promocyjna ma potrwać do końca czerwca br. (agor)