Twoja wyszukiwarka

BOGDAN MIŚ
VISUAL C++ 6.0 JUŻ DOSTĘPNY
Wiedza i Życie nr 10/1998
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 10/1998

Firma słynnego Billa Gatesa, Microsoft, przedstawiła 29 czerwca wersję 6.0 systemu programowania Visual C++, znanego narzędzia do programowania w języku C++. Nowy system dostarcza programistom zestaw funkcji, które usprawnią proces tworzenia. I tak, dodanie do Visual C++ technologii IntelliSenseŽ przyspieszy i ułatwi pisanie kodu, a nowa funkcja wyszukiwania i usuwania błędów metodą "modyfikuj i kontynuuj" znacznie skróci cykl pisania programu.

Zespół odpowiedzialny za Visual C++ nadał temu produktowi zu-pełnie nową jakość - powiedział Paul Gross, wiceprezes Microsoftu ds. narzędzi programowania. - Visual C++ 6.0 zapewnia wydajność, która była do tej pory nieosiągalna, a jednocześnie poprawia ją i pozwala programistom utrzymywać pełną kontrolę nad tworzonym kodem.

Dzięki zmianom w nowej wersji Visual C++ programiści mogą teraz optymalnie wykorzystać istniejące formanty, oparte na systemie operacyjnym Windows i standardzie ActiveX, a także łączyć je i modyfikować w środowisku graficznym. Nowe wspólne formanty Internet Explorera umożliwiają tworzenie interfejsów użytkownika, które wyglądają i działają tak jak Internet Explorer 4.0, co przynosi oszczędności na szkoleniach i ułatwia obsługę programów.

Według badań Microsoftu, ponad 78% programistów C++ używa Visual C++ jako podstawowego narzędzia. Obecnie pakiet ten staje się podstawowym narzędziem w przedsiębiorstwie, zapewniając integrację z istniejącymi systemami, takimi jak serwery Oracle i AS/400, CICS, system SAP R/3, produkty firmy Baan i pakiet Microsoft BackOffice. Udoskonalona obsługa OLE DB zapewnia programom napisanym w Visual C++ dostęp do danych znajdujących się w dowolnym miejscu przedsiębiorstwa.

Visual C++6.0 będzie dostępny w wersjach: standardowej, profesjonalnej i dla przedsiębiorstw (Standard, Professional i Enterprise), jako samodzielny produkt oraz jako część systemu programowania Visual Studio 6.0, kompleksowego pakietu programów narzędziowych. Premiera Visual Studio 6.0 planowana jest na 2 września 1998 roku podczas Developer Days '98.