Twoja wyszukiwarka

EDWIN BENDYK
POMIAR TAŚMOWY I ULTRADZWIĘKOWY
Wiedza i Życie nr 8/1999
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 8/1999

Pracujący w trudnych warunkach profesjonaliści wiedzą, jak istotna jest jakość towarzyszących w pracy podstawowych narzędzi. Firma Stanley International z myślą o takim odbiorcy wprowadziła na rynek nową wysuwaną taśmę pomiarową Dynagrip pokrytą specjalną folią Mylar.

Fot. Stanley

Dzięki temu trwałość taśmy wzrosła dziesięciokrotnie w stosunku do taśm tradycyjnych. Odpowiednia konstrukcja zapewnia taśmie dużą sztywność po rozwinięciu - wysuwa się na 2.4 m bez załamania. Do tych właściwości należy jeszcze dodać żółtą, odporną na uderzenia obudowę, pokrytą miękką powłoką zapewniającą pewny chwyt. Taśma Dynagrip oferowana jest w długościach: 3 m, 5 m, 8 m i 10 m.

Miłośnikom technologii elektronicznych Stanley oferuje ultradźwiękowy miernik IntelliMeasure ze wskaźnikiem laserowym. Urządzenie to mierzy z dokładnością 0.5% odległości od 60 cm do 15 m. Jednocześnie może automatycznie przeliczać uzyskane dane na powierzchnię lub objętość obiektu. Wynik prezentowany jest na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Pomiar trwa od 2 do 15 s, a miernik zasilany jest baterią o napięciu 9 V.