Twoja wyszukiwarka

MAREK CHROMICKI
SYGNAŁY - TELESKOPY ROZDANE
Wiedza i Życie nr 2/2000
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 2/2000

Nagrody dla młodych entuzjastów astronomii.

Już po raz szósty gościliśmy w siedzibie naszego wydawnictwa laureatów Konkursu Astronomicznego "Wiedzy i Życia". Tym razem jednak jury miało nie lada kłopot z ich wyłonieniem, ponieważ otrzymaliśmy rekordową liczbę prac konkursowych. Wśród ponad 200 nadesłanych prac najwięcej było związanych z ostatnim zaśmieniem Słońca. Były również programy komputerowe, strony internetowe i prace plastyczne. Jury poza walorami merytorycznymi najbardziej premiowało wytrwałość i zaangażowanie uczestników konkursu. Ostatecznie nagrody - teleskopy firmy Uniwersał - otrzymali:

Grupa Przyjacielska "Dzwon" w składzie: Maciej Lose, Radek Pior, Olek Dera, Szymon Schmidt, Szymon Kozłowski (I miejsce), Jarosław Czaja (II miejsce), Koło Fizyczno-Astronomiczne "Copernicus" (III miejsce), Radosław Smolec (IV miejsce), Jarosław Bandurowski (V miejsce).

Po oficjalnej części uroczystości i rozdaniu nagród, kiedy emocje już nieco opadły, był czas na wymianę doświadczeń, obejrzenie nagrodzonych i wyróżnionych prac kolegów i na rozmowy z naszym redakcyjnym kolegą, ekspertem od astronomii - prof. Michałem Różyczką.

Laureatom jeszcze raz gratulujemy, a wszystkich entuzjastów astronomii zapraszamy już dziś do udziału w następnej edycji Konkursu Astronomicznego.