Twoja wyszukiwarka

BOGDAN MIŚ
SYGNAŁY - DYSK TWARDY ZAMIAST KASETY
Wiedza i Życie nr 4/2000
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 4/2000

Pierwszy na świecie odbiornik telewizyjny z cyfrową rejestracją programu.

EchoStar Communications Corp. wspólnie z firmą WebTV Networks wyprodukowała pierwszy na świecie interaktywny odbiornik telewizji satelitarnej o nazwie DISHPlayer 500 z cyfrową rejestracją programu bez użycia magnetowidu. Odbiornik ma wewnątrz wbudowany na stałe dysk twardy. Tak oto powstał produkt nowej generacji, który pozwala na zapisywanie programów z wyeliminowaniem dotychczas używanego magnetowidu, dostęp do setek popularnych kanałów cyfrowej telewizji satelitarnej i interaktywnych programów telewizyjnych, przeglądanie Internetu, dostarczanie serwisu informacyjnego Instant News i gier, a wszystko to w jednej przystawce do telewizora.

Zastosowanie dysku twardego umożliwia wprowadzenie wielu rozbudowanych funkcji, takich jak cyfrowa rejestracja do 12 godzin programu, stopklatka, szybkie przechodzenie między nagraniami, pobieranie gier wideo przez satelitę i dostęp do serwisu Instant News. Odbiornik pozwala użytkownikom przeglądać program telewizyjny na siedem dni naprzód, szybko wyszukiwać interesujące pozycje oraz programować ich nagrywanie jednym naciśnięciem guzika.

EchoStar V, satelita komunikacyjny wysokiej mocy, wystrzelony 23 września ub.r., zapewnia sieci DISH Network 500 kanałów, w tym programów telewizji wysokiej rozdzielczości, więcej kanałów lokalnych i usługi szybkiej telewizji interaktywnej oraz przesyłania danych. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: www.dishnetwork.com.