Twoja wyszukiwarka

MICHAŁ MIŚ
CO NOWEGO
Wiedza i Życie nr 8/2000
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 8/2000

Estetyczny telefon

Firma Philips wprowadza na rynek bezprzewodowy telefon Kala. Wyposażony w cyfrowy system DECT podnosi jakość dźwięku i zwiększa bezpieczeństwo połączeń. Aparat ma duży, czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny z łatwym dostępem do menu użytkownika – podobnym jak w telefonach komórkowych. Philips zadbał również o walory estetyczne. Telefon jest nie tylko ładny, ale dzięki dołączonym nakładkom może zmienić kolor. Kala jest dostępna w trzech odmianach: bezprzewodowej, z automatyczną sekretarką oraz z zestawem  głośnomówiącym.

Zestaw dla audiofila

Firma Sony zaprezentowała ostatnio samochodowy zestaw audio sterowany przez radioodtwarzacz CDX-M600R. Co ciekawe, radioodtwarzacz został zaopatrzony w dwustronny panel sterowania. Po jednej jego stronie znajduje się ogromny wyświetlacz z dostępem do podstawowych funkcji. Po wciśnięciu przycisku odwraca się na drugą stronę, umożliwiając dostęp do reszty funkcji oraz włożenie płyty CD. W zestawie znajdują się również dwukanałowy wzmacniacz basowy o mocy 2 Ą 700 W, zasilający trzy dwucewkowe głośniki basowe wykonane z aluminium, a także trzy inne wzmacniacze, zasilające w sumie trzy pary głośników: wysokotonowych, średniowysokotonowych oraz średnioniskotonowych.

Mikrofalówka z zabezpieczeniem przed dziećmi

Firma Daewoo przedstawiła nową kuchenkę mikrofalową KOR 631 R o mocy 800 W i pojemności 20 l. Urządzenie wyposażone zostało w tzw.CRS – Wewnętrzny System Odbić przyśpieszający przygotowanie posiłku, 4 programy gotowania, opcje rozmrażania, obrotowy talerz oraz 5 stopniową regulację mocy. Kuchenka ma również 60 minutowy timer, sygnał zakończenia pracy i elektroniczny zegar. Akrylowe wnętrze ułatwia czyszczenie. Dużą zaletą jest możliwość zabezpieczenia kuchenki przed dziećmi, w ten sposób, aby nie można było jej włączyć. Wymiary urządzenia: 465 mm szerokości, 360 mm głębokości i 279 mm wysokości.

Elektroniczna waga

Firma Ufesa wprowadziła do sprzedaży nową elektroniczną wagę łazienkową: BE-902, która wytrzymuje masę 140 kg, ważąc z dokładnością do 100 g. Dla oszczędności baterii urządzenie włącza się automatycznie tylko na czas dokonania pomiaru. Dołączone przez producenta baterie litowe wystarczają na około 10 tys. razy (około 10 lat). Waga została wyposażona również we wskaźnik zużycia baterii, duży wyświetlacz (40 mm) i nóżki antypoślizgowe. Wymiary: 34 x 30 cm.

Cyfrowy Panasonic

Na rynku pojawiła się nowa kamera cyfrowa Panasonica NV-DS55EG. Wyposażona w kartę mutimedialną, pozwala na 15 krotne zbliżenie optyczne i 150 krotne powiększenie cyfrowe. Kamera ma również 2.5 calowy wyświetlacz LCD, superstabilizator obrazu, całą gamę cyfrowych efektów wizualnych oraz funkcję obraz w obrazie. Ponadto urządzenie wyposażono w cyfrowe wyjścia (i.Link i RS232C), umożliwiające szybkie przesyłanie obrazu ruchomego, dźwięku oraz poszczególnych klatek do komputera.