Twoja wyszukiwarka

MICHAŁ MIŚ
CO NOWEGO
Wiedza i Życie nr 9/2000
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 9/2000

Dużo skanowania

Hewlett-Packard rozpoczyna sprzedaż skanera HP ScanJet 5370C, zapewniającego 42-bitową głębię kolorów i optyczną rozdzielczość skanowania równą 1200 dpi. Do urządzenia można dokupić moduł do skanowania negatywów, slajdów i folii. Jednocześnie firma zapowiada rozszerzenie swojej oferty o skanery HP ScanJet 3400C i 4300C, przeznaczone do użytku indywidualnego i dla małych biur.

Miniwieża z nagrywarką

Firma Philips wprowadziła na rynek nową miniwieżę z nagrywarką płyt kompaktowych. Zestaw oznaczony symbolem FW-R8 umożliwia nagrywanie dźwięku na płyty kompaktowe z podwójną prędkością. Dodatkowym atutem jest możliwość nagrywania własnego głosu. Wieżę zaopatrzono w system dźwięku przestrzennego Incredible Surround, radio z RDS, dwukieszeniowy magnetofon oraz zmieniarkę na 3 płyty, a także łącze cyfrowe.

Canon dla filmowców

Canon Polska zaprezentował dwie nowe kamery analogowe - V40Hi/V420. Nowe kamery charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi i są bogato wyposażone. Seria V to kamery analogowe z ekranem LCD (2.5 cala) i wieloma funkcjami poprawiającymi jakość obrazu. Dotychczas w tego typu systemy wyposażone były tylko droższe modele. Dodatkowym atutem jest obiektyw z powiększeniem: optycznym 22-krotnym i cyfrowym 500-krotnym. Oczywiście w kamerach nie zabrakło i innych funkcji, jak choćby efekty cyfrowe.

Nowy komputer JTT

Komputery linii Adax Gamma firmy JTT przeznaczone są dla użytkowników w małych i średnich firmach. Zastosowany w nowych maszynach procesor AMD Duron 600 MHz ma porównywalną moc obliczeniową z procesorami Intel Celeron, ale jest od niego sporo tańszy. Nowy Adax Gamma wyposażony jest w kartę grafiki 16 MB oraz 64 MB pamięci operacyjnej, a ponadto CD-ROM 48x, dysk twardy 10.2 GB. Fabrycznie może być wyposażony w modem lub kartę sieciową. Komputer dostarczany jest z systemem operacyjnym Windows 98.

Mądry telewizor

Xentia M 63-400/8 to nowy telewizor firmy Grundig wykonany w technologii 100 Hz. Oznacza to, że obraz jest odświeżany z dwukrotnie większą prędkością niż w zwykłym telewizorze, co zapewnia lepszą jakość obrazu. Odbiornik z kineskopem Black Line D o przekątnej 25 cali ma szybką telegazetę z pamięcią 512 stron. Został także wyposażony w cyfrowy dźwięk stereo NICAM. Jak w przypadku większości modeli Grundiga, istnieje możliwość zainstalowania opcjonalnego wyposażenia w postaci tunera SAT, karty VGA czy modułu PIP (obraz w obrazie).