Twoja wyszukiwarka

MICHAŁ MIŚ
CO NOWEGO
Wiedza i Życie nr 11/2000
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 11/2000

Monitor dla estetów

SyncMaster 750 ST to nowy monitor firmy Samsung o przekątnej ekranu 17'' z pokryciem antyodblaskowym i antystatycznym. Może pracować z maksymalną rozdzielczością 1280 x 1024 (przy 65 Hz). Działa w standardzie plug&play, co oznacza wyjątkową łatwość konfiguracji po podłączeniu do komputera. Zaopatrzony jest również w gniazdo wideo. W odróżnieniu od innych monitorów jest niezwykle estetycznie wykonany - stylem obudowy przypomina monitory iMac. Dostępny jest w trzech kolorach: niebieskim, pomarańczowym i zielonym wraz z kompletem głośników. Producent zapewnia 36-miesięczną gwarancję.

Internetowy kombajn

Alcatel wprowadził na rynek telefony multimedialne - Alcatel WebTouch. To niewielkie urządzenie umożliwia dostęp do Internetu bez użycia komputera. Zaopatrzone jest w modem, ciekłokrystaliczny, kolorowy ekran i przeglądarkę internetową. WebTouch pozwala na połączenie z Siecią za pomocą zwykłej linii telefonicznej i jest przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak i dla firm.

Cyfrowe cudo

Producent aparatów fotograficznych Olympus wprowadził do sprzedaż nowy aparat cyfrowy Camedia E-10. Ta kamera robi zdjęcia z rozdzielczością 4 mln pikseli, więc może konkurować jakością z powszechnie używanymi "lustrzankami".

Camedia E-10 zaopatrzona jest w obiektyw typu zoom o bardzo dobrych parametrach i ciekłokrystaliczny ekran, na którym można przeglądać zrobione zdjęcia. Fotografie są zapisywane na 32 Mb kartach typu Smart Media. Przesyłanie zapisanych plików do komputera jest możliwe za pośrednictwem łącza USB. W zestawie znajduje się również popularny program do obróbki zdjęć.