Twoja wyszukiwarka

MAREK CHROMICKI
SYGNAŁY - TELESKOP DLA NAJLEPSZYCH
Wiedza i Życie nr 2/2001
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 2/2001

Wręczyliśmy nagrody Wiedzy i Życia dla obserwatorów nieba.

Tradycyjnie w ostatnich dniach grudnia gościliśmy laureatów VII już edycji Konkursu Astronomicznego Wiedzy i Życia. Nagrody ufundowane przez redakcję - teleskopy firmy Uniwersał - wręczyli dyrektor generalny czasopism wydawnictwa Prószyński i S-ka Maciej Makowski i redaktor naczelny WiŻ Andrzej Gorzym. Tym razem trzy pierwsze nagrody, zgodnie z decyzją jury, trafiły do rąk doświadczonych obserwatorów nieba. Zostali docenieni nie tylko za nadesłane prace, ale także za zapał i wytrwałość, z jakimi od wielu lat oddają się swojej pasji: Janusz W. Kosiński (I nagroda - teleskop Cassegraina o średnicy 25 cm), Bogusław i Zbigniew Kawalec (II nagroda - teleskop Cassegraina o średnicy 15 cm), Robert Włodarczyk (III nagroda - teleskop Newtona o średnicy 25 cm).

Kolejne nagrody otrzymali wychowankowie prof. Małgorzaty Chorodyńskiej z Zespołu Szkół Technicznych w Sosnowcu (IV miejsce i teleskop Newtona o średnicy 9 cm) oraz Łukasz i Jarosław Harhurowie (V miejsce i refraktor o średnicy 5 cm).

Wszystkich, którym nie udało się dotrzeć do finału w tym roku, zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszego konkursu. Szczegóły już wkrótce na naszych łamach.