Twoja wyszukiwarka

MICHAŁ MIŚ
CO NOWEGO
Wiedza i Życie nr 3/2001
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 3/2001

Ekscentryczny telewizor

Obok nowego 20-calowego telewizora LG nie da się przejść obojętnie. Jego niezwykłe wzornictwo natychmiast rzuca się w oczy. Nowy LG o symbolu "Netea" CE20JGBX jest również bogato wyposażony jak na tej klasy sprzęt. Zainstalowano w nim telegazetę, wyłącznik czasowy i dekoder kanałów hyperband. Dużym ułatwieniem obsługi jest menu ekranowe w języku polskim. Telewizor LG umożliwia odbiór 100 programów z dźwiękiem stereo NICAM. Cena: 1199 zł.

Samochodowy radiotelefon

Antares T60 to propozycja firmy Blaupunkt dla wszystkich kierowców, którzy w samochodzie słuchają muzyki i rozmawiają przez telefon. Urządzenie łączy bowiem cechy radioodtwarzacza z CD oraz telefonu komórkowego GSM-900. T60 zamienia się w telefon po włożeniu do niego karty SIM. Podczas telefonowania muzyka zostaje automatycznie wyciszona, a urządzenie zamienia się w zestaw "głośnomówiący". Antares umożliwia oczywiście wysyłanie SMS-ów, wyposażony jest w książkę telefoniczną oraz inne typowe funkcje telefonu komórkowego. Cena: 3799 zł.

Zabawa dla koneserów

Dla tych, którym nie wystarcza do gier zwykły PC-et, firma Sony przygotowała konsolę do gier PlayStation2. Jest to już druga generacja tego niezwykle popularnego na całym świecie urządzenia. Nowa wersja wzbogacona została o możliwość słuchania płyt kompaktowych i odtwarzania filmów DVD. PlayStation2 przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy nie potrzebują komputera - urządzenie podłącza się bowiem do zwykłego telewizora. Mimo że jego podzespoły mają parametry techniczne na poziomie słabego PC-eta, to ukierunkowanie ich pracy tylko na przetwarzanie grafiki umożliwia osiągnięcie dużo wyższej jakości obrazu niż w komputerze. Niestety, wadą PlayStation2 jest cena. W Polsce konsola Sony kosztuje 2700 zł, podczas gdy w Niemczech równowartość 1500 zł, a w USA 900 zł. Jedna gra to wydatek rzędu 70-250 zł.

Cyfrówka na podczerwień

Smart 315 to nowy aparat fotograficzny firmy Hewlett Packard, wyposażony w ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD do natychmiastowego podglądu zdjęć. Ich jakość odpowiada tej, jaką możemy uzyskać z przeciętnego aparatu kompaktowego. Smart 315 tradycyjnie wyposażony jest w oprogramowanie (PC, Mac) do obróbki obrazów oraz złącza USB do przesyłania zdjęć. Ciekawą nowością zastosowaną w aparacie jest możliwość bezpośredniego przesyłania obrazów do komputera za pomocą złącza na podczerwień. Cena: około 2000 zł.