Twoja wyszukiwarka

MAREK CHROMICKI
CO NOWEGO
Wiedza i Życie nr 6/2001
Artykuł pochodzi z "Wiedzy i Życia" nr 6/2001

Elektroniczny małż

Firma Hasbro, producent najlepiej sprzedającej się zabawki wszech czasów Furby'ego zaprezentowała niedawno kolejnego elektronicznego zwierzaka. Shelby jest sympatycznym stworkiem podobnym do małża. Zna o 70% więcej słów i zwrotów oraz ma o 50% pojemniejszą pamięć od Furby'ego. Dzięki większej liczbie czujników reagujących na bodźce zewnętrzne światło, ruch, dotyk, zabawka potrafi nawet rozpoznawać dzieci, które się nią bawią. Niezwykły małż może się z nami porozumiewać po angielsku oraz w językach furbish i shelbish, potrafi też komunikować się z innymi zabawkami produkowanymi przez firmę Hasbro, np. Furbym, Gizmo oraz E.T.

Wszystko gra

Nokia wprowadzi wkrótce na rynek przystawkę, która pozwala zamienić telefon komórkowy w radio, odtwarzacz i MP3. Może ona służyć także jako zestaw słuchawkowy. Nokia Music Player HDR-1 jest wyposażona w kartę pamięci o pojemności 32 MB, a do jej zasilania wystarczy jedna bateria typu AAA. Dołączone oprogramowanie Nokia Audio Manager umożliwia transfer plików muzycznych z komputera do przystawki za pośrednictwem portu USB. Urządzeniem będą się mogli cieszyć właściciele telefonów Nokia 3310, 3330, 8210 i 8850.

Wolność dla myszy

Mysz optyczna znacznie przewyższa jakością swój pierwowzór wyposażony w kulkę. Jest bardziej precyzyjna, nie wymaga czyszczenia i jest też bardziej niezawodna. Teraz do tych zalet można dodać jeszcze jedną brak kabla. Taka jest właśnie Cordless MouseMan Optical firmy Logitech. Bezprzewodowa cyfrowa technologia radiowa Palomar pozwala na pracę z urządzeniem prawie dwa metry od odbiornika, a bardzo czuły sensor optyczny Agilent przekłada ruch myszy na ruch kursora na ekranie monitora. Trzy przyciski i kółko do scrollowania można zaprogramować w dowolny sposób. Mysz jest wyposażona w baterię, która wystarcza na trzy miesiące pracy, a dołączony program poinformuje nas o konieczności wymiany źródła zasilania.